Yeni Medya

Nişantaşı Üniversitesi – Yeni Medya Bölümü Resmi Blogu

Akademik Etkinlikler

12 Kasım 2014 tarihinde Bianet Yayın Yönetmeni Haluk Kalafat, Sadabad Kampüsü, Konferans Salonu’nda “İnternet Gazeteciliği” başlıklı bir konferans vermiştir. Kalafat, konuşmasında Bianet’in ortaya çıkış ve gelişim sürecinden bahsetmiş ve İnternet gazeteciliğinde dikkat edilmesi gereken noktalar konusunda bizleri bilgilendirmiştir.

 

25 Aralık 2014 tarihinde Al Jazeera Türk Sosyal Medya Birimi’nden Nigar Hacızade, Okan Yüksel ve Yunus Emre Oruç; Sadabad Kampüsü, Konferans Salonu’nda “Dijital İçerik Üretimi ve Yönetimi” başlıklı bir konferans vermiştir. Konuşmacılar, uluslararası bir medya kuruluşundaki iş akışı hakkında bilgi verdikten sonra, geleceğin medya profesyonelleri olacak bizlere, sosyal medyada içerik üretimi ve yönetimi konusunda bazı önemli tavsiyelerde bulunmuşlardır.

 

24 Mart 2015 tarihinde Google’ın çözüm ortaklarından olan Sempeak adlı dijital pazarlama şirketinden Burcu Karadağ, Altan Çolak, Emirhan Yasdıman, Mertkan Laçin; Sadabad Kampüsü, Konferans Salonu’nda “Dijital Pazarlama (SEO ve SEM)” başlıklı bir konferans vermiştir. Konuşmacılar, Türkiye’de İnternet ve mobil kullanım olanakları hakkında genel bilgi verdikten sonra, arama motoru optimizasyonu (SEO) ve arama motoru pazarlamacılığı (SEM) ve de ayrıntılı olarak Google Adwords hakkında uygulamalı bir sunum gerçekleştirmişlerdir.

 

13 Mayıs 2015 tarihinde “Yeni Medya İçin Bilgisayar Becerileri” dersi kapsamında, İstanbul Hackerspace’den Barış Büyükakyol ve Neslihan Turan, Yeni Medya ve İletişim Tasarımı Bölümü öğrencileriyle cryptoparty gerçekleştirmiştir. Cryptoparty’de uzmanlar, veri güvenliği, veri şifreleme, şifreli e-mail gönderme gibi konularda bizlerle uygulamalar yapmıştır.

 

20 Mayıs 2015 tarihinde “Yeni Medya İçin Bilgisayar Becerileri” dersi kapsamında, Yeni Medya ve İletişim Tasarımı Bölümü öğrencileriyle kampüs dışı bir etkinlik gerçekleştirilmiştir. Bölüm Başkanı Doç. Dr. Zeynep Özarslan ile birlikte öğrenciler “İskele 47” adlı dijital sanat atölyesini ziyaret etmişler ve Öğretim Görevlisi Bager Akbay ve Öğretim Görevlisi Osman Koç’tan uygulamalı dijital sanat dersi almışlardır. Derste, dijital yaratıcılığı arttırmak için çeşitli yollar önerilmiş ve dersin sonunda basit düzeyde bir dijital oyun tasarlatılmıştır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: